26 Μαρτίου 2024: Ημέρα γιορτής για το ελληνικό σινεμά

Βλέπουμε ​​​​​​​"σινεμά στη γλώσσα μας"

26 Μαρτίου 2024: Ημέρα γιορτής για το ελληνικό σινεμά

Με κεντρικό σύνθημα τη φράση «Σινεμά στη γλώσσα μας», το Ελληνικό Κέντρο Κινηματογράφου (ΕΚΚ) προετοιμάζεται για τη δράση του «Ημέρα Ελληνικού Κινηματογράφου», μια γιορτή της ελληνικής ταινίας σχεδιασμένη να απλωθεί σε ολόκληρη τη χώρα, την Τρίτη 26 Μαρτίου 2024.

«Σινεμά στη γλώσσα μας»

Το ΕΚΚ ανέλαβε την πρωτοβουλία να οργανώσει την «Ημέρα Ελληνικού Κινηματογράφου» σε μια χρονική στιγμή που ένας χώρος πολιτισμού, η κινηματογραφική αίθουσα απειλείται πανευρωπαϊκά. Σκοπός του είναι να φέρει το ελληνικό σινεμά σε κάθε πόλη της Ελλάδος όπου υπάρχει ο φυσικός χώρος για την προβολή του, η κινηματογραφική αίθουσα.

Όλες οι ελληνικές ταινίες της περιόδου 2020-23, μυθοπλασίας και ντοκιμαντέρ, είναι προσβάσιμες με τιμή εισιτηρίου 3 € χάρη στη δράση αυτή, η οποία απευθύνεται σε όλες τις αίθουσες της επικράτειας.

Στη δεξαμενή αυτή ταινιών προστίθενται και όλα τα έργα (μυθοπλασίας μικρού μήκους, ντοκιμαντέρ και animation) που παρήχθησαν ή ενισχύθηκαν από τα Ειδικά Προγράμματα Covid-19 του Υπουργείου Πολιτισμού και του ΕΚΚ.

Η Καίτη Γαρμπή και ο Γιάννης Τσορτέκης ambassadors της Ημέρας Ελληνικού Κινηματογράφου

Η πρόσκληση του ΕΚΚ προς το ελληνικό κοινό, το οποίο και φέτος έδειξε έμπρακτα την εμπιστοσύνη του σε κινηματογραφικές εικόνες που μιλούν τη γλώσσα του, γίνεται πιο ηχηρή χάρη στην τραγουδίστρια Καίτη Γαρμπή και τον ηθοποιό Γιάννη Τσορτέκη που ανταποκρίθηκαν στην πρόταση να είναι οι ambassadors της «Ημέρας Ελληνικού Κινηματογράφου». Στη φωνή τους προστίθεται και η φωνή της ηθοποιού Μαρίας Καλλιμάνη, αντιπρόεδρου του Δ.Σ του ΕΚΚ, η οποία στηρίζει έμπρακτα τη δράση.

Βρείτε όλες τις πληροφορίες εδώ.
 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΒΟΛΩΝ

ΑΘΗΝΑ
________________________________________

ΑΘΗΝΑΙΟΝ:

ΑΙΘΟΥΣΑ 1
17:00 | 192 Ναυσικάα του Άγγελου Σπάρταλη (14’)
            Loving Shadow του Κωνσταντίνου Οικονόμου (6’)
           Travel Bugs του Φωκίων Ξένος(8’)

17:45 | Τόποι Ελληνισμού - Ερμούπολη του Χαράλαμπου Μαργαρίτη (18’)
             Η Προκυμαία (Το Que της Σμύρνης) του Άγγελου Κοβότσου (75’)

ΑΙΘΟΥΣΑ 2
17:00 |  Echo του Σέργιου Κoτσόβουλος (11’)
             Fuga του Αντώνη Ντούσια (10’)
             Mine της Δάφνης Ξουράφη (8’)

17:45 | Το Σπίτι με τις Ροδιές της Ειρήνης Βαχλιώτη (32’)
             Κάτω από τη Λίμνη του Θανάση Τρομπούκη (30’)
             Μνήμη με Ουρά του Δημήτρη Ινδαρέ (45’)

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ:

ΑΙΘΟΥΣΑ 1
19:30 | Θεόδωρος Αγγελόπουλος - Νίκος Παναγιωτόπουλος: Ο Καθένας και η Μουσική του των Α.Κόκκινου και Ι.Σολδάτου (72’)

21:00 | There was once… (Οι Μουσικοί της Βρέμης) της Σοφίας Παπαχρήστου
             2 Χιλιόμετρα από το Σπίτι της Τζούλια Σπυροπούλου

ΑΙΘΟΥΣΑ 2
19:15 | Ξεριζωμένοι (Εγκλισμοί, Ξεριζώματα) της Ελένης Αλεξανδράκη

21:15 | Airhostess 737 του Θανάση Νεοφώτιστου
            Άνεμος Ελευθερίας 1821 του Στέλιου Χαραλαμπόπουλου

ΑΝΔΟΡΑ:

17:15 | Ροζ Βουνό του Thomas Kunstler (9’)
             Η Εξέλιξη του Περικλή Χούρσογλου (98’)

19:00 | Καναρίνι της Χρυσούλα Κοροβέση και του Μάριου Γαμπιεράκη (5’)
            Guest Star του Βασίλη Χριστοφιλάκη (89’)

20:45 | Η Πορνογραφική Συλλογή του Κάφκα του Αριστοτέλη Μαραγκού (7’)
            Το Πρόστιμο του Φωκίων Μπόγρη (101’)

22:45 | In Between της Ευτυχίας Παππά (6’)
            Μήλα του Χρήστου Νίκου  (90’)

ΑΣΤΟΡ:

17:15 | Ακοε και Αμφι: Η ιστορία μιας επανάστασης (*Να κοιμάμαι στο στήθος του…)  του Ιωσήφ Βαρδάκη (71’)
            
18:45 | Έχασα το Δρόμο μου του Παναγιώτη Ράππα (8’)
             Μπάσταρδα του Νίκου Πάστρα (94’)

21:00 | Midnight Skin του Μανώλη Μαύρη (40’)

22:00 | Έμμονες Ώρες στον Τόπο της Πραγματικότητας της Rea Wallden (88')

ΑΤΛΑΝΤΙΣ:

ΑΙΘΟΥΣΑ 1
19:00 | Midnight Skin του Μανώλη Μαύρη (40’)
            Μήλα του Χρήστου Νίκου  (90’)

21:00 | Κάτω από τη Λίμνη του Θανάση Τρουμπούκη (30’)
            18 του Βασίλη Δούβλη (95’)

ΑΙΘΟΥΣΑ 2
18:00 | Λευκή Νύχτα της Μαριτίνας Πάσσαρη (14’)
            Μια Ημέρα στη Σαγκάη του Βασίλη Ξηρού  (105’)

20:40 | Να τους Διαβάσω Ποιήματα του Αλέξη Χατζηγιάννη
            Ο Άνθρωπος του Θεού της Γελένα Πόποβιτς (109’)

ΒΑΡΚΙΖΑ:

ΑΙΘΟΥΣΑ 1
18:00 | Η Προκυμαία (Το Que της Σμύρνης) του Άγγελου Κοβότσου (75’)

20:20 | Χυμός Πορτοκάλι του Δημήτρη Ζάχου 
            Black Stone του Σπύρου Ιακωβίδη

ΑΙΘΟΥΣΑ 2
18:30 | Αρκαδία 1900, Η Καμπάνια της Ανατολής του Κωνσταντίνου Σπυρόπουλου

20:30 | There was once… (Οι Μουσικοί της Βρέμης) της Σοφίας Παπαχρήστου
             Ο Καπετάν Μιχάλης του Κώστα Χαραλάμπους

ΓΑΛΑΞΙΑΣ:

18:00 | Fault της Αικατερίνης Παπαναστασάτου (15’)
            18 του Βασίλη Δούβλη (95’)

20:15 | Airhostess 737 του Θανάση Νεοφώτιστου (15’)
            Πίσω από τις Θημωνιές της Ασημίνας Προέδρου (100’)

ΔΑΝΑΟΣ:

18:00 | In Between της Ευτυχίας Παππά
            Φόνισσα της Εύας Νάθενα

20:00 | Airhostess 737 του Θανάση Νεοφώτιστου (15’)
            18 του Βασίλη Δούβλη  (95’)

ΔΗΜ. ΚΙΝΗΜ. ΟΝΕΙΡΟ:

19:00 |  H Αξιότιμη Κυρία Λιέν Μουρλέν της Ελένη Ξούπα (6')
             Μέσα από το Τζάμι, Τρεις Πράξεις του Χρήστου Μπάρμπα (83’)

21:15 | Fault της Αικατερίνης Παπαναστασάτου (15’)
            Το Πρόστιμο του Φωκίων Μπόγρη (101’)

ΔΙΑΝΑ:

17:30 | Πλευρά του Παναγιώτη Φαφούτη (13’)
            Το Ίχνος του Χρόνου της Διονυσίας Κοπανά (97’)

19:40 | Έχασα το Δρόμο μου του Παναγιώτη Ράππα (8’)
             Μια Ημέρα στη Σαγκάη του Βασίλη Ξηρού  (105’)

ΖΕΑ:

17:00 | There was once… (Οι Μουσικοί της Βρέμης) της Σοφίας Παπαχρήστου (8’)
            Διάκος ο Ηρωομάρτυς (110’)
            
19:15 | Έχασα το Δρόμο μου του Παναγιώτη Ράππα (8’)
             Εκεί που Ζούμε του Σωτήρη Γκορίτσα (90’)

21:00 | Midnight Skin του Μανώλη Μαύρη (40’)

22:00 | H Αξιότιμη Κυρία Λιέν Μουρλέν της Ελένη Ξούπα (6')
            Broadway του Χρήστου Μασσαλά (97')

ΚΙΝΗΜΑΤΟΘΕΑΤΡΑ ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ - ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ:

ΑΙΘΟΥΣΑ 1
17:00 | Fault της Αικατερίνης Παπαναστασάτου (15’)
            Λευκά Χριστούγεννα του Αντώνη Νικηφόρου Βαλληνδρά (16’)
            Χυμός Πορτοκάλι του Δημήτρη Ζάχου (18’)

19:00 | Λευκή Νύχτα της Μαριτίνας Πάσσαρη (14’)
            Φόνισσα της Εύας Νάθενα (97’)

ΑΙΘΟΥΣΑ 2
17:30 | Short Draft του Σπυρίδωνα Παπασπύρου (20’)
            Father’s Day του Κωνσταντίνου Λεβέντη (21’)
            Homo Perfectus της Άλκης Πολίτη (23΄)

19:30 | L’acqua che Passa της Κάλλιας Παπαδάκη (18’)
             Ο Καπετάν Μιχάλης του Κώστα Χαραλάμπους (160’)

ΣΙΝΕΑΚ:

17:30 | Πλευρά του Παναγιώτη Φαφούτη (13’)
            Άκουσέ με της Μαρίας Ντούζας (100’)

19:30 | Να τους Διαβάσω Ποιήματα του Αλέξη Χατζηγιάννη (24’)
            Black Stone του Σπύρου Ιακωβίδη (90’)

21:30 | Airhostess 737 του Θανάση Νεοφώτιστου (15’)
            Digger του Γιώργου Γρηγοράκη (101’)

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ:

18:00 | Fault της Αικατερίνης Παπαναστασάτου (15’)
            18 του Βασίλη Δούβλη (95’)

20:15 | Airhostess 737 του Θανάση Νεοφώτιστου (15’)
            Άκουσέ με της Μαρίας Ντούζας (100’)

STUDIO NEW STAR ART CINEMA:

17:00 |There was once… (Οι Μουσικοί της Βρέμης) της Σοφίας Παπαχρήστου
            18 του Βασίλη Δούβλη (95’)

19:00 |  Λευκά Χριστούγεννα του Αντώνη Νικηφόρου Βαλληνδρα (16’)
             Mauthausen των Π.Κουντουρά και Αρ. Παπαδανιήλ (91’)

20:45 |  Μνήμη με Ουρά του Δημήτρη Ινδαρέ (45’)
             Digger του Γιώργου Γρηγοράκη (101΄)

22:45 | Να τους Διαβάσω Ποιήματα του Αλέξη Χατζηγιάννη (24’)
            Η Βασίλισσα της Νέας Υόρκης της Βαλερύ Κοντάκου (78’)

ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ:

18:30 | Midnight Skin του Μανώλη Μαύρη (40’)
            Αγία Έμυ της Αρασέλης Λαιμού (110’)

21:30 | Λευκή Νύχτα της Μαριτίνας Πάσσαρη (14’)
           Η Βοή του Κόσμου του Πέτρου Σεβαστίκογλου (87’)

ΤΡΙΑΝΟΝ:

20:00 | Ίχνη στο Χώμα που τα Έσβησε η Θάλασσα του Σταύρου Στάγκου (40’)
        
21:30 | Short Draft του Σπυρίδωνα Παπασπύρου (20’) 
            Guest Star του Βασίλη Χριστοφιλάκη (89’)


ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
________________________________________

ΒΑΚΟΥΡΑ:

ΑΙΘΟΥΣΑ 1
18:30 | Να τους Διαβάσω Ποιήματα του Αλέξη Χατζηγιάννη (24’)
            Πίσω από τις Θημωνιές της Ασημίνας Προέδρου (100’)

21:30 | Midnight Skin του Μανώλη Μαύρη (40’)
            Black Stone του Σπύρου Ιακωβίδη  (90’)

ΑΙΘΟΥΣΑ 2
19:00 |  Η Πορνογραφική Συλλογή του Κάφκα του Αριστοτέλη Μαραγκού (7’)
             Η Βασίλισσα της Νέας Υόρκης της Βαλερύ Κοντάκου (78’)

21:00 | Echo του Σέργιου Κωτσόβολου (11’)
            Η Εξέλιξη του Περικλή Χούρσογλου (98’)

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ:

17:00 |  Λευκή Νύχτα της Μαριτίνας Πάσσαρη (14’)
             Ράφτης της Sonia - Liza Kenterman (101’)

19:00 | There was once… (Οι Μουσικοί της Βρέμης) της Σοφίας Παπαχρήστου (8’)
             Άνεμος Ελευθερίας 1821 του Στέλιου Χαραλαμπόπουλου (100’)

21:00 | Ροζ Βουνό του Thomas Kunstler (9’)
            Φόνισσα της Εύας Νάθενα (97’)

22:45 | Loving Shadow του Κωνσταντίνου Οικονόμου (6’)
            Το Πρόστιμο του Φωκίων Μπόγρη (101’)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ:

19:30 | Έχασα το Δρόμο μου του Παναγιώτη Ράππα (8’)
             What Happened in Larissa? των Γ. Κολαξίδης και Δ. Παπαδόπουλος (72’) 

22:00 | Short Draft του Σπυρίδωνα Παπασπύρου (20’)
             Μαγνητικά Πεδία του Γιώργου Γούση (78’)

ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ:

19:00 |  Travel Bugs του Φωκίων Ξένος(8’)
             Black Stone του Σπύρου Ιακωβίδη (90’)

21:30 | Midnight Skin του Μανώλη Μαύρη (40’)
            Μαγνητικά Πεδία του Γιώργου Γούση (78’)

ARTBOX FARGANI:

17:00 |  Father’s Day του Κωνσταντίνου Λεβέντη (21’)
             Άνεμος Ελευθερίας 1821 του Στέλιου Χαραλαμπόπουλου (100’) 

19:40 | Όλα τα Πλάσματα της Νύχτας της Μέμης Κούπα
            Σπασμένος Ήχος του Φοίβου Κοντογιάννη (81’)
            Rem Ταχείες Κινήσεις Οφθαλμού του Κάρολου Ζωναρά (78’)

22:30 | Έχασα το Δρόμο μου του Παναγιώτη Ράππα (8’)
             Digger του Γιώργου Γρηγοράκη (101’)

ΕΠΑΡΧΙΑ

CINEPLEX FILLIPOS - ΛΙΒΑΔΕΙΑ:

ΑΙΘΟΥΣΑ 1
18:50 | Airhostess 737 του Θανάση Νεοφώτιστου (15’)
            Ένας Ήσυχος Άνθρωπος του Τάσου Γερακίνη ( 93’)

21:10 |  Να τους Διαβάσω Ποιήματα του Αλέξη Χατζηγιάννη (24’)
             Broadway του Χρήστου Μασσαλά (97')

ΑΙΘΟΥΣΑ 2
18:50 |  Father’s Day του Κωνσταντίνου Λεβέντη (21’)
             Διάκος ο Ηρωομάρτυς (110’)

21:10 | Happy Ending των Δ. Τσακαλέα και Λ. Βαρτζιώτη (11’)
            Μικρά Όμορφα Άλογα του Μιχάλη Κωνσταντάτου (107΄)

ΑΙΘΟΥΣΑ 3
18:50 |  Homo Perfectus της Άλκης Πολίτη (23΄)
             Εκεί που Ζούμε του Σωτήρη Γκορίτσα (90’)

21:10 | Λευκή Νύχτα της Μαριτίνας Πάσσαρη (14’)
            Μπάσταρδα του Νίκου Πάστρα (94’)

CINEPOLIS ΓΑΛΑΞΙΑΣ - ΛΑΜΙΑ:

ΑΙΘΟΥΣΑ 1
18:30 |  Το Άγαλμα της Ελευθερίας της Αντιγόνης Καπάκα (10’)
             Ο Καπετάν Μιχάλης του Κώστα Χαραλάμπους (160’)

22:00 |   Πλευρά του Παναγιώτη Φαφούτη (13’)
              Λούγκερ του Κώστα Χαραλάμπους (127’)

ΑΙΘΟΥΣΑ 2
18:45 |  Airhostess 737 του Θανάση Νεοφώτιστου (15’)
             Καλάβρυτα 1943 του Νικόλα Δημητρόπουλου (99’)

22:00 |  11:20 του Δημήτρη Νάκου (14’)
             Η Εξέλιξη του Περικλή Χούρσογλου (98’)

CITY CENTER- ΚΑΣΤΟΡΙΑ:

ΑΙΘΟΥΣΑ 1
18:30 | There was once… (Οι Μουσικοί της Βρέμης) της Σοφίας Παπαχρήστου (8’)
            Ο Άνθρωπος του Θεού της Γελένα Πόποβιτς (109’)

21:30 |  L’acqua che Passa της Κάλλιας Παπαδάκη (18’)
             Φόνισσα της Εύας Νάθενα (97’)

ΑΙΘΟΥΣΑ 2
19:00 |  Airhostess 737 του Θανάση Νεοφώτιστου (15’)
             Μαγνητικά Πεδία του Γιώργου Γούση (78’)

21:30 |  Fuga του Αντώνη Ντούσια (10’)
             Το Πρόστιμο του Φωκίων Μπόγρη (101’)

CΙΝΕ VALIA - AΡΓΟΣ:

17:30 |  Mine της Δάφνης Ξουράφη (8’)
             Διάκος ο Ηρωομάρτυς (110’)

19:30 | Ο Ήλιος Ενέχυρο του Χρύσανθου Μαργώνη (16’)
            Guest Star του Βασίλη Χριστοφιλάκη (89’)

21:30 | Όχι Αύριο της Αμέρισσα Μπάστα (20’)
            Άκουσέ με της Μαρίας Ντούζας (100’)

CINEVILLE - ΤΡΙΠΟΛΗ:

ΑΙΘΟΥΣΑ 1

19:15 | Airhostess 737 του Θανάση Νεοφώτιστου (15’)
            Μαγνητικά Πεδία του Γιώργου Γούση (78’)

21:30 |  Echo του Σέργιου Κωτσόβολου (11’)
             Εκεί που Ζούμε του Σωτήρη Γκορίτσα (90’)

ΑΙΘΟΥΣΑ 2

19:00 |  Fault της Αικατερίνης Παπαναστασάτου (15’)
             Ράφτης της Sonia - Liza Kenterman (101’)

21:30 |  In Between της Ευτυχίας Παππά (6’)
             Λούγκερ του Κώστα Χαραλάμπους (127’)

CΙΝE ΑΜΑΛΙΑΔΑ:

20:00 |  Airhostess 737 του Θανάση Νεοφώτιστου (15’)
             18 της Sonia - Liza Kenterman (101’)

22:00 |  Fault της Αικατερίνης Παπαναστασάτου (15’)
             Ράφτης της Sonia - Liza Kenterman (101’)

VICTORIA CINEMAS - ΛΑΡΙΣΑ:

ΑΙΘΟΥΣΑ 1
19:00 |  Airhostess 737 του Θανάση Νεοφώτιστου (15’)
             Father’s Day του Κωνσταντίνου Λεβέντη (21’)
             Fault της Αικατερίνης Παπαναστασάτου (15’)

20:20 |  L’acqua che Passa της Κάλλιας Παπαδάκη (18’)
             Το Φωτογραφείο του Μπαμπά μου της Καλλιόπης Λεγάκη (74’)

ΑΙΘΟΥΣΑ 2
19:15 | Λευκή Νύχτα της Μαριτίνας Πάσσαρη (14’)
            Πίσω από τις Θημωνιές της Ασημίνας Προέδρου (100’)

21:40 |  H Αξιότιμη Κυρία Λιέν Μουρλέν της Ελένη Ξούπα (6')
             What Happened in Larissa? των Γ. Κολαξίδης και Δ. Παπαδόπουλος (72’) 
             Χυμός Πορτοκάλι του Δημήτρη Ζάχου (18’)

ΑΙΘΟΥΣΑ 3
19:30 |  Ροζ Βουνό του Thomas Kunstler (9’)
             Ο Άνθρωπος του Θεού της Γελένα Πόποβιτς (109’)

22:00 |  Όλα τα Πλάσματα της Νύχτας της Μέμης Κούπα (15’)
             Μήλα του Χρήστου Νίκου  (90’)

ΑΙΘΟΥΣΑ 4
18:45 |  Πλευρά του Παναγιώτη Φαφούτη (13’)
             Το Πρόστιμο του Φωκίων Μπόγρη (101’)

22:15 |  Να τους Διαβάσω Ποιήματα του Αλέξη Χατζηγιάννη (24’)
             Μινόρε του Κωνσταντίνου Κουτσωλιώτα  (100’)

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΚΑΒΑΛΑ:

ΑΙΘΟΥΣΑ 1

19:00 |  Airhostess 737 του Θανάση Νεοφώτιστου (15’)
             Οι Γάμοι της Τήλου του Παναγιώτη Ευαγγελίδη (74’)

21:30 |  Short Draft του Σπυρίδωνα Παπασπύρου (20’)
             Εκεί που Ζούμε του Σωτήρη Γκορίτσα (90’)

ΑΙΘΟΥΣΑ 2
19:15 |  In Between της Ευτυχίας Παππά (6’)
            Οι Άγνωστοι Αθηναίοι της Αγγελικής Αντωνίου (76’)

21:45 | There was once… (Οι Μουσικοί της Βρέμης) της Σοφίας Παπαχρήστου (8’)
             Άκουσέ με της Μαρίας Ντούζας (100’) 

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΚOΡΙΝΘΟΣ:

ΑΙΘΟΥΣΑ 1
19:00 |  Airhostess 737 του Θανάση Νεοφώτιστου (15’)
             Ο Καπετάν Μιχάλης του Κώστα Χαραλάμπους (160’)

22:00 |  Πλευρά του Παναγιώτη Φαφούτη (13’)
             Η Εξέλιξη του Περικλή Χούρσογλου (98’)

ΑΙΘΟΥΣΑ 2
19:00 | Χυμός Πορτοκάλι του Δημήτρη Ζάχου (18’)
            Ράφτης της Sonia - Liza Kenterman (101’)

21:15 | Fault της Αικατερίνης Παπαναστασάτου (15’)
            Λούγκερ του Κώστα Χαραλάμπους (127’) 

ΑΣΤΕΡΙΑ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ:

18:00 | Airhostess 737 του Θανάση Νεοφώτιστου (15’)
            Μαγνητικά Πεδία του Γιώργου Γούση (78’)

19:45 | Mine της Δάφνης Ξουράφη (8’)
            Πίσω από τις Θημωνιές της Ασημίνας Προέδρου (100’)

22:00 | In Between της Ευτυχίας Παππά (6’)
           Καναρίνι της Χρυσούλα Κοροβέση και του Μάριου Γαμπιεράκη (5’)
           Animal της Σοφίας Εξάρχου (116’) 

ΑΧΙΛΛΕΙΟΝ - ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ:

19:30 | There was once… (Οι Μουσικοί της Βρέμης) της Σοφίας Παπαχρήστου (8’)
            Μια Ημέρα στη Σαγκάη του Βασίλη Ξηρού  (105’)

22:00 | Airhostess 737 του Θανάση Νεοφώτιστου (15’)
            Μινόρε του Κωνσταντίνου Κουτσωλιώτα  (100’)

ΔΗΜ. ΚΙΝΗΜ. ΑΝΕΣΙΣ - ΑΓΡΙΝΙΟ:

18:30 | Το Άγαλμα της Ελευθερίας της Αντιγόνης Καπάκα (10’)
            Εκεί που Ζούμε του Σωτήρη Γκορίτσα (90’)

21:30 | Father’s Day του Κωνσταντίνου Λεβέντη (21’)
            &Omicro

Περισσότερα En Lefko News | Agenda

En Lefko Weekend 5:00πμ - 8:00μμ
Now Playing
Nopalitos Kid Francescoli
Recently Played
Tango Forte Dublex Inc
All This Love Dimi Phase
Somebody Needs Someone (Feat. Marietta Fafouti) Prins Obi
Slave To Love Bryan Ferry
Έχετε αποσυνδεθεί...

Συνδεθείτε τώρα!

All Frontstage Radios

En Lefko 87.7

Ο Νο. 1 εναλλακτικός ραδιοφωνικός σταθμός της Αθήνας. Discover Great Music!

HiT 88.9

Ο No. 1 adult pop σταθμός! Με θετική ενέργεια, ΌΛΑ τα HiT και τη Φράση Που Πληρώνει.

Μελωδία 99.2

Ο κορυφαίος σταθμός έντεχνου ελληνικού ρεπερτορίου από το 1991. Πιάσε Μελωδία!

RED 96.3

Εδώ και 16 χρόνια, ο Νο. 1 σταθμός για τη ροκ μουσική στην Αθήνα! It’s RED, it rocks.

Kidsradio.com

Το πρώτο παιδικό διαδικτυακό ραδιόφωνο. Παιδικά τραγούδια, παιδικά παραμύθια, παιδικό ραδιόφωνο!